• Sztafeta na stulecie Zabrza

• Z okazji obchodów 100-lecia naszego miasta, Zabrza, nasza szkoła brała udział w uroczystości "100 sztafet na 100-lecie Zabrza". Były emocje! Poniżej fotorelacja.

• Osiągnięcia w 3a

• W ramach obchodów 100-lecia Zabrza klasa 3a wzięła udział w XV Miejskim Konkursie Plastyczno- Literackim "Kocham moją małą i wielką ojczyznę  - Moje miasto ma 100 lat". Piękne i pomysłowe prace plastyczne oraz rymowanki o naszym mieście zostały docenione i z radością informujemy, że I miejsce zajął Kamil Potyka natomiast II miejsce Aurelia Syrowy. Laureatom GRATULUJEMY!

• Szkolenie na mediatorów rówieśniczych

• Już od pierwszych dni września nasi kandydaci na mediatorów rówieśniczych rozpoczęli kolejny etap szkolenia. Dziesięcioro uczniów z klas VI-VIII pod opieką pani Wandy Orzechowskiej intensywnie przygotowuje się do podjęcia roli mediatora rówieśniczego w naszej szkole. Już niebawem będą pomagać zwaśnionym stronom w rozwiązywaniu konfliktów.

Oficjalnego otwarcia Centrum Mediacji Rówieśniczych, w którym wezmą udział nasi uczniowscy mediatorzy, dokona Pani Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik 27 października na stadionie Górnika Zabrze.

Liczymy, że mediacje w naszej szkole pomogą dzieciom rozwijać umiejętność konstruktywnego podejścia do konfliktów, w tym myślenia o konflikcie w kategorii problemu do rozwiązania, co w dalszej perspektywie sprzyjać będzie tworzeniu bezpiecznej i przyjaznej szkoły oraz służyć wzmacnianiu kompetencji społecznych wśród dzieci.

O naszym innowacyjnym projekcie będziemy na bieżąco informować na stronie szkoły (zakładka „Szkolne sprawy” – „Centrum Mediacji Rówieśniczych”) oraz na Facebooku.

• Lekcja muzealna w Radiostacji Gliwice

• Czy wiecie, że Radiostacja Gliwice to najwyższa konstrukcja drewniana w Europie? Ma prawie 111m wysokości! Ciekawostkę tę poznali dziś ósmoklasiści podczas lekcji muzealnej w tym wyjątkowym obiekcie historycznym. Zaznajomili się też z okolicznościami tzw. prowokacji gliwickiej. Mogli również  poznać sprzęt, obsługujący radiostację. Wycieczka okazała się bardzo pouczająca. Polecamy!

• Zajęcia profilaktyczne z policją dla klas IV-VIII

• Zajęcia profilaktyczne z policją dla klas IV - VIII

19 i 20 września uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych prowadzonych przez funkcjonariusza Wydziału Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Zajęcia dotyczyły cyberzagrożeń oraz hejtu. Celem zajęć było przekazanie uczniom informacji na temat zagrożeń związanych ze światem wirtualnym. Rozmawiano na temat zjawiska hejtu, jego przyczyn i konsekwencji. Poinformowano także dzieci, co robić, gdy zetkną się z hejtem.

• Wybierz, zabierz do domu, przeczytaj, oddaj...

• Na parterze gratka dla miłośników dobrej lektury. Od niedawna stoi tam mała biblioteczka. Każdy uczeń naszej szkoły może do niej podjeść, wybrać sobie intersującą go książeczkę, wziąć ją domu, przeczytać i oddać. Nasza półeczka z chęcią przyjmie nowe książeczki. Biblioteczką opiekuje się pani Agnieszka Kierat.

• Laboratoria Przyszłości

• W 2021 roku nasza szkoła, uczestnicząc w programie Laboratoria Przyszłości, otrzymała środki finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju uczniowskich umiejętności manualnych i technicznych, a także umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Celem powstania Laboratoriów Przyszłości jest kształtowanie umiejętności pracy w zespole, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne, pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Dzięki pozyskanym funduszom nasz szkoła wzbogaciła się m. in. o:

• drukarkę 3D Banach School wraz z 25 kg kolorowego filamentu,
            • okulary ClassVR, wprowadzające wirtualną rzeczywistość,
            • stację lutowniczą wraz z potrzebnymi materiałami,
            • gembal do aparatów cyfrowych,
            • wizualizer,
            • klocki lego Education,
            • klocki konstrukcyjne,
            • zestaw studyjny
            • aparat fotograficzny z akcesoriami,
            • maszyny do szycia
            • i wiele innych ciekawych i pomocnych urządzeń i materiałów.
          • Spotkanie klas I-III z policją

• 5 września dzieci klas I-III miały zajęcia z policją. Funkcjonariusze Wydziału Profilaktyki Społecznej oraz Wydziału Ruchu Drogowego rozmawiali z uczniami na temat bezpiecznej drogi do szkoły i z powrotem oraz na temat zasad bezpieczeństwa w kontaktach z osobami nieznajomymi. Policjanci z każdą z klas rozmawiali indywidualnie, więc dzieci miały możliwość aktywnego uczestnictwa w spotkaniu. Na koniec najaktywniejsi uczniowie dostali od policjantów w prezencie kolorowanki.  Zajęcia bardzo podobały się dzieciom😊